53983. TENN, KOPPAR och MÄSSINGSFÖREMÅL, 9 delar.
Tenntop, Johan Fredrik Werrenrath(verksam 1847-1900),Lund, graverad dekor och text, höjd ca 20 cm.
Kopparformar, 5 delar.
Kaffekanna samt ett par ljusstakar, mässing, Skultuna.
Tennstop med större bucklor.
Kopparformar med bucklor och slitage.
Mässingskanna, knopp ngt sned.
Kopparformar, 5 delar.
Tennstop med större bucklor.