COCKTAILKLÄNNING samt JACKA, strutsfjädrar, 1960/70-tal.

539781. COCKTAILKLÄNNING samt JACKA, strutsfjädrar, 1960/70-tal.

Klänning med broderi, svagt rundad halsringning samt urringning i rygg. Rygglängd 104 cm. Midjemått ca. 38 (x2 cm).
Jacka, märkt storlek L. Brosch ingår.

Klänning gulnad, ställvis hårdare. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 520