Spegel och borste silver troligen Danmark längd 24 och 27 cm.
3 saltkar troligen silver höjd 3 - 3,5 cm.
Sked troligen silver längd 21 cm.
Skål med glasinsats nysilver diameter 23 cm.
Jardiniere med glasinsats nysilver längd 34 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Spegel och borste med varsin buckla, glas med smärre nagg.