BERTIL FRIDHAGEN. MATSALSGRUPP, 6 delar, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
538815. BERTIL FRIDHAGEN. MATSALSGRUPP, 6 delar, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
4 st stolar brännmärkta Bodafors Design B Fridhagen Made in Sweden. Höjd 98 cm.
1 st matsalsbord utdragbart. Längd 145 cm, bredd 88 cm, höjd 73 cm.
1 st iläggsskiva. 50 x 88 cm.
Repor, hack, fläckar, bruksslitage.
Torkad stoppning i stolarna.
1 st iläggsskiva. 50 x 88 cm.
Torkad stoppning i stolarna.