PARTI KERAMIK ca 7 delar, "Röd rubin" Arthur Percy/Eugene Trost Gefle.

53829. PARTI KERAMIK ca 7 delar, "Röd rubin" Arthur Percy/Eugene Trost Gefle.

Fat, dia 30 cm.
Skålfat, dia ca 26 cm.
Skålar med hänklar, längd ca 27 - 27,5 cm.
2 st vaser, höjd ca 18 - 22 cm.
Väggvas, höjd ca 14 cm.
Lockask, höjd ca ca 11 cm.

Bottennagg. bruksslitage. Mindre krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, dia 30 cm.
Skålfat, dia ca 26 cm.
Väggvas, höjd ca 14 cm.
Lockask, höjd ca ca 11 cm.

Antal besök: 891