KAFFESERVIS, 27 delar, "Blå ros", Hackefors, omkring 1950-tal.

537887. KAFFESERVIS, 27 delar, "Blå ros", Hackefors, omkring 1950-tal.

Assietter, 12 st. Diameter 17 cm.
Koppar, 11 st, höjd 6 cm. Fat, 12 st, diameter 11 cm.
Gräddkanna, höjd 7 cm.
Sockerskål, höjd 8,5 cm.
Fat, diameter 8,5 cm.

Enstaka nagg, en kopp med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gräddkanna, höjd 7 cm.
Sockerskål, höjd 8,5 cm.
Fat, diameter 8,5 cm.

Antal besök: 4 041