SKRIVBORD, etikettmärkt Hadsten Træindustri A/S samt STOL, etikettmärkt Bernstorffsminde Møbelfabrik. Danmark. 1900-talets andra hälft.

537654. SKRIVBORD, etikettmärkt Hadsten Træindustri A/S samt STOL, etikettmärkt Bernstorffsminde Møbelfabrik. Danmark. 1900-talets andra hälft.

Körsbär. Ovandel med fack- och lådinredning, läderklädd skiva.
Längd 146 bredd ca 82 höjd ca 104,5 cm.
Stol rygghöjd ca 101 cm.

Skada i bakstycke. Slitage. Fläckar. Stötmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stol rygghöjd ca 101 cm.

Antal besök: 3 526