KAMIN, gjutjärn,Norrahammar, 1800/1900-tal.

537414. KAMIN, gjutjärn,Norrahammar, 1800/1900-tal.

Märkt Norrahammar nr 16, vitmålad, Höjd 124 cm, bredd ca 40 cm, djup ca 40 cm.

bruks- och åldersslitage, emaljbortfall, rost.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej funktionstestad.

Antal besök: 2 686