SKÅL PÅ FOT, samt kanna, porslin, Ming, Kina.

537032. SKÅL PÅ FOT, samt kanna, porslin, Ming, Kina.

Kannan med metallpip.
Kanna, höjd 12 cm
Skål, höjd 9 cm.

Sprickor, slitage samt lagning och skada på skålen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kannan med metallpip.
Kanna, höjd 12 cm
Skål, höjd 9 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 439