GERTRUD LÖNEGREN. FRUKTSERVIS, "Primavera" 13 delar, Rörstrand, 1900-tal.

536980. GERTRUD LÖNEGREN. FRUKTSERVIS, "Primavera" 13 delar, Rörstrand, 1900-tal.

Stengods "Primavera" Lönegren, Rörstrand.
Tallrikar 12 st diameter: 19,5 cm
Fat 1 st diameter 30,5 cm.

Bruksslitage.

Gertrud Lönegren (1905–1970)

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat 1 st diameter 30,5 cm.

Bruksslitage.

Gertrud Lönegren (1905–1970)

Antal besök: 2 226