4 aftonväskor varav 1 st märkt "Contessa Francesca"med pärlbroderi längd 20-25 cm.
Handväska med pärlbroderi höjd 38 cm.
2 aftonväskor längd 17,5 och 19 cm.
Glasögonfodral, portmonnä samt 2 skärp.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Guldfärgad aftonväska samt glasögonfodral med smärre slitage.