536227. DAMPÄLS, Sagamink, Chris-Design, Helsinki, Finland.
Storlek 36 till 38.
Rygglängd 105 cm.
Armlängd från axel 56, från armhåla 34 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Obetydligt slitage, söm gått upp en liten bit i foder armhåla.