Kaffeservis i porslin, dekor av trycka blommor, förgylld kant.
10 st kaffekoppar, höjd 4,5 cm.
12 st fat, diameter 13 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm.
Kaffekanna med lock, höjd 22 cm.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Märkta Rosenthal, Victoria, Germany.
Två koppar med nagg.
Brukskick.
12 st fat, diameter 13 cm.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Två koppar med nagg.
Brukskick.