535898. FICKUR, Omega, s.k. "Phileas Fogg", ankargång, manuell, boett av silver, 1900-talets första hälft.
Med "Stockholm" på kl 12.
Yttre diameter ca 5 cm.
Serie nr 6328301.
Cal 19 LB.
Boett 7139297.
Slitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Smärre bucklor. Troligen utbytt visare.