53583. BÖCKER, 13 st, "Scientific American , An Illustrated Journal. Art, Science & Mechanics. 1877-84.
Hela årgångar 1877, 78, 79 samt 81 (varje årgång 2 volymer)
Supplement årgång 1877, 2 volymer.
Halva årgångar, 1880, 83, 84.
Slitage, skador. Ej genomgångna.