FOTOGENPUMP, 1920-tal. och OLJEKANNA, 1940/50-tal.

53574. FOTOGENPUMP, 1920-tal. och OLJEKANNA, 1940/50-tal.

Pump. Tillhör Sydsvenska petroleum Aktiebolaget, Malmö. Höjd 65 cm. 1920-tal
Kanna i plåt. Shell, Astralolja. Höjd 35 cm, 1940/50-tal.

Rostiga och med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rostiga och med bruksslitage.

Antal besök: 3 482