LJUSSTAKE, silver, dopljusstake, Ceson Guldvaru Ab, Göteborg, 1995.

535342. LJUSSTAKE, silver, dopljusstake, Ceson Guldvaru Ab, Göteborg, 1995.

Ljusstake i silver med dekor av väggur där man kan gravera barnets vikt och längd.
Stämplad Ceson, Göteborgs stadsstämpel, Kattfot, S, 830, V10.
Vikt (fylld fot) 194 gram.
Höjd 9,5 cm, diameter 6 cm.

Bruksskick. Fylld fot. Ograverad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt (fylld fot) 194 gram.
Höjd 9,5 cm, diameter 6 cm.

Antal besök: 1 677