Ljusstake i silver med dekor av väggur där man kan gravera barnets vikt och längd.
Stämplad Ceson, Göteborgs stadsstämpel, Kattfot, S, 830, V10.
Vikt (fylld fot) 194 gram.
Höjd 9,5 cm, diameter 6 cm.
Vikt (fylld fot) 194 gram.
Höjd 9,5 cm, diameter 6 cm.