BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal, tillskriven Gustaf Foltiern. (Mästare i Stockholm 1771-1804), ej signerad.

535007. BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal, tillskriven Gustaf Foltiern. (Mästare i Stockholm 1771-1804), ej signerad.

Stenskiva av brun kalksten, fanerad, intarsia, beslag av mässing, längd ca. 86, bredd 48, höjd 83 cm.

Slitage, fanerskador. Skiva med nagg och lagning/skada på hörn. Renoverad och kompletterad.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 987