Lådorna innehåller fler objekt än de ledtrådarna hänvisar till.
Säljes till förmån för SmartKlimat
Skogen att försvinner i en rasande fart av 16 miljoner hektar av skog varje år. 364217 kvadratmeter varje minut, det är 20 fotbollsplaner i minuten.
SmartKlimat har projekt i 6 olika länder runt om i världen där de aktivt planterar träd samt stöttar lokalbefolkningen med resurser och utbildning med hjälp av lokala partners.
SmartKlimat
I år fyller Auktionshuset Kolonn 10 år, som en del i detta kommer vi - under 2016 - att auktionera ut diverse föremål till förmån för olika välgörenhetsprojekt och välgörenhetsorganisationer.
Ej genomgånget. Slitage, skador, fläckar, lagningar, saknade delar förekommer.
Ångerrätt gäller ej på öppnad låda/bruten förpackning.
SmartKlimat