Lådan innehåller fler objekt än de ledtrådarna hänvisar till.
Säljes till förmån för Bröstcancerfonden
Varje år får cirka 9 000 kvinnor och 30-40 män i Sverige en bröstcancerdiagnos. Det är en allvarlig sjukdom som berör inte bara den enskilda personen utan också hennes/hans närstående, partner, barn och vänner.
BRO är intresseorganisationen som driver bröstcancerbehandlades frågor i samhället.
Genom bröstcancerfonden utvecklar de stödet till dem som idag lever med bröstcancer samtidigt som de stöder bröstcancerforskning.
I år fyller Auktionshuset Kolonn 10 år, som en del i detta kommer vi - under 2016 - att auktionera ut diverse föremål till förmån för olika välgörenhetsprojekt och välgörenhetsorganisationer.
Ej genomgånget, slitage, enstaka fläckar, skador, saknade delar kan förekomma.
Ångerrätten gäller ej på öppnad låda/bruten förpackning.