TAKLAMPA, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets mitt.

534710. TAKLAMPA, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing. Kupa av röktonat glas. Tre ljuspunkter. Diameter ca 37. Höjd ca 35 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Kupan något sned.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 560