534688. SPEGELBYRÅ, rokokostil, 1800-talets andra hälft.
Fanerad med mahogny. Skuren dekor. Uppsats med ställbar spegel och två lådor. Fyra lådor. Längd.
Slitage. Repor och märken. Skiva med fläckar och fanerskador. Torrsprickor. Skivor på uppsats med sprickor och skador.
Nycklar saknas.