SILVERFÖREMÅL, 11 st, bl a skedar "Rosenholm", vikt exklusive glas 243 gram.

534309. SILVERFÖREMÅL, 11 st, bl a skedar "Rosenholm", vikt exklusive glas 243 gram.

5 kaffeskedar Rosenholm längd 12 cm.
2 brevknivar längd 16,5 och 12 cm.
2 saltkar höjd 3,5 cm på fat längd 6,3 cm.
Sockerruska höjd 13.5 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Bruksslitage, en brevkniv med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sockerruska höjd 13.5 cm.

Antal besök: 374