BORDSLAMPOR, 2 st, porslin, delvis i form av kolonn.

533829. BORDSLAMPOR, 2 st, porslin, delvis i form av kolonn.

Bordslampa, kolonn-form, porslin, tidigt 1900-tal. Höjd exkl. lampsockel ca 41,5 cm
Bordslampa, urn-form med blmsterdekor, omkring 1900-talets mitt. Höjd inkl. skärm ca 35 cm.

Slitage, kompletterad. Kolonn med krackeleringar och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 395