MEDALJ, finsilver, Kauko Kalervo Räsänen för Sporrong AB, Solna, 1972, vikt 292,68 gram.

533728. MEDALJ, finsilver, Kauko Kalervo Räsänen för Sporrong AB, Solna, 1972, vikt 292,68 gram.

Tvådelad medalj med reliefdekor av människor.

Med text på en del av medaljen: United Nations conference on the human environment 5.-16.6.1972.

Andra delen: Only one earth, En enda värld samt signerad Kauko Räsänen 1972.

Diameter 50 mm.

Stämplad Sporr, Solna, 1972, 999S.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 50 mm.

Slitage.

Antal besök: 3 185