GLASKUPOR till armaturer, 5 st, 1900-tal.

533604. GLASKUPOR till armaturer, 5 st, 1900-tal.

Kupa med armatur, höjd 19 cm.
Vit kupa, diameter 16 cm vid anslutning, total diameter 22 cm.
Gul kupa med blomdekor, diameter 9,5 cm vid anslutning, total diameter 24 cm.
Beige kupa med blomdekor, diameter 7,8 cm vid anslutning, total diameter 17 cm.
Gul kupa, diameter 4,6 cm vid anslutning, total diameter 13 cm.

Förekomst anslutningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kupa med armatur, höjd 19 cm.

Förekomst anslutningsnagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 205