SALONGSGRUPP, 2 delar, bord + stol, tidigt 1900-tal.

533382. SALONGSGRUPP, 2 delar, bord + stol, tidigt 1900-tal.

Pelarbord, höjd 75 cm, oval skiva 45x67 cm, med glasskiva.
Stol, höjd 99 cm, bredd 48 cm, rött tyg, nyrokokostil, frambenen med mässingsdubb.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 466