SKÅP, ek, två pardörrar, inredning med små lådor, tidigt 1900-tal.
533357. SKÅP, ek, två pardörrar, inredning med små lådor, tidigt 1900-tal.
Höjd 190 cm, bredd 95 cm, djup 40 cm.
Två nycklar.
Inredning: 18 st små lådor + 1 stor låda + ett par utdragsskivor.
6 st av de små lådorna är låsbara - nyckel saknas till lådorna.
En liten låda är låst - nyckel saknas.
Förekomst defekter och slitage.
Två nycklar.