SKÅL, glas, "Maja", Eva Englund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

533297. SKÅL, glas, "Maja", Eva Englund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Skål på fot, målad dekor av blommor i rosa, blått och grönt.
Höjd 17 cm, diameter 18 cm.
Märkt E.E A.L, etikettmärkt Orrefors Sweden.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17 cm, diameter 18 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 3 211