MATSALSMÖBEL, 9 delar, ek, bondrokoko, 1800/1900-tal.

533236. MATSALSMÖBEL, 9 delar, ek, bondrokoko, 1800/1900-tal.

Matbord med 2 underliggande iläggsskivor. Längd 128 cm, bredd 99,5 cm, höjd 77 cm. Total längd med iläggsskivor 237 cm.
6 stolar, rygghöjd 101 cm.
2 karmstolar, rygghöjd 105 cm.

Bruksslitage, märken, smärre repor. Fläckar på bordsskivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 stolar, rygghöjd 101 cm.

Antal besök: 685