ALF HARALDSSON. MODELLBÅT på träplatta, koppar, design Alf Haraldsson, 1900-tal.

533231. ALF HARALDSSON. MODELLBÅT på träplatta, koppar, design Alf Haraldsson, 1900-tal.

Träplatta för väggmontage, längd 77 cm.
Kopparbåten längd 52 cm, höjd 62 cm.
Märkt med kopparplatta.

Saknas plåtdetalj i fören.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt med kopparplatta.

Saknas plåtdetalj i fören.
Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 799