533136. ISHINK, kork, Signe Persson-Melin, Boda Nova, SHAKER, rostfritt stål, Alfra Italy samt KORKSKRUV, metall, 1900-tal.
Ishink, kork, höjd ca 17 cm.
Shaker, Italien, höjd ca 20 cm.
Korkskruv i form av vikingaskepp, längd 10,5 cm.
Bruksslitage, repor.