1 st tillbringare, höjd 20 cm, avvikande färg - blå dekor.
12 st tallrikar, diameter 24,5 cm, en med tillverkningsnagg.
12 st djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
11 st tallrikar, diameter 20,5 cm.
9 st djupa tallrikar, diameter 20,5 cm.
5 st assietter, diameter 17,5 cm.
1 st uppläggningsfat, 26 x 31 cm.
1 st uppläggningsfat, 20 x 25 cm.
1 st karott, 20 x 28 cm.
2 st karotter, 13 x 22 cm.
Förekomst missfärgningar och krackeleringar.
1 st karott, 20 x 28 cm.
2 st karotter, 13 x 22 cm.