Stolar, 1 par, rokokostil, 1900-tal, vitmålade.
Stilstol, mörkbetsat trä, 1800-talets slut.
Lampbord, rokokostil, 1900-tal. Diameter 60 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.