KRUKOR, 2 st, keramik, Höganäs + HINK, koppar; samtliga 1900-tal.

532507. KRUKOR, 2 st, keramik, Höganäs + HINK, koppar; samtliga 1900-tal.

Kruka med hänklar, signeras GS, 15-liters, höjd 31 cm.
Kruka med hänklar, 10-liters, höjd 29,5 cm.
Hink, höjd 24 cm, diameter 25 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 748