532496. KRYDDSERVIS, 16 delar(4+12), porslin, Carl von Linné - Christineholm, 1900-tal.
Numrerade och med olika kryddsorter.
4 st, höjd 23 cm.
12 st, höjd 14 cm, varav en med limmad knopp(Kryddpeppar).
En kryddburk har limmad knopp (Kryddpeppar).
Smutsiga med förekomst av slitage.