VASER, 2 st. Glas, delvis "Sjögräs", Vicke Lindstrand, Kosta, signerade.

532397. VASER, 2 st. Glas, delvis "Sjögräs", Vicke Lindstrand, Kosta, signerade.

Vas, "Sjögräs", signerad: Kosta LH 1803, höjd 19,8 cm
Vas, signerad: Kosta LH 1655 samt 61, höjd 11 cm.

Vas "Sjögräs" med lodrät repa, i övrigt repor på vasernas undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 030