532397. VASER, 2 st. Glas, delvis "Sjögräs", Vicke Lindstrand, Kosta, signerade.
Vas, "Sjögräs", signerad: Kosta LH 1803, höjd 19,8 cm
Vas, signerad: Kosta LH 1655 samt 61, höjd 11 cm.
Vas "Sjögräs" med lodrät repa, i övrigt repor på vasernas undersida.