DOCKOR, 4 st, DOCKSÄNG, GUNGHÄST, DOCKSERVIS, 1800/1900-tal.

532171. DOCKOR, 4 st, DOCKSÄNG, GUNGHÄST, DOCKSERVIS, 1800/1900-tal.

Docka med blundfunktion längd 56 cm.
Docka med kropp av skinn 31 cm.
2 dockor med halmfyllning 42 cm.
Samtliga med celluloidhuvuden.
Docksäng med sängkläder längd 66 cm.
Gunghäst längd 66 cm.
Dockservis plast 6 delar i originalkartong.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Omfattande skador, slitage, fläckar, dockservis troligen ej komplett.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunghäst längd 66 cm.

Antal besök: 890