532080. BARSKÅP, renässansstil, 1900-talet.
Tudelat. Betsat lövträ. Rikligt skuren dekor. Blyinfattat glas. Ett dörrpar med bakomliggande barinredning. Svängbar låda under dörrpar med bakomliggande förvaring. Invändig belysning. Längd 95. Bredd 54. Höjd 168 cm.
Slitage. Repor och märken. Ej funktionstestad belysning.
Nyckel/nycklar finns.