FILTAR, 7 st, Astrid Sampe Tidstrand, Fors Ullspinneri, Eskimo.
532008. FILTAR, 7 st, Astrid Sampe Tidstrand, Fors Ullspinneri, Eskimo.
Mått exklusive fransar;
1 gul Eskimo 164 x 126 cm.
1 grå/svart 162 x 88 cm.
2 rosa 130 x 120 cm.
1 grårandig Astrid Sampe 160 x 124 cm.
1 grönblommig Fors Ullspinneri 184 x 145 cm.
1 röd och grönrutig 156 x 132 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Obetydligt slitage, grönblommig med smärre bruksslitage.
Mått exklusive fransar;
1 gul Eskimo 164 x 126 cm.
1 grå/svart 162 x 88 cm.
2 rosa 130 x 120 cm.