531722. BÖCKER, 25 st, "Djurens Liv", "Djurens Värld", "De levande djuren på jorden".
9 halvfranska band Brehm "Djurens Liv".
13 halvfranska Brehm "Djurens Värld".
3 halvfranska Charles J Cornish "De levande djuren på jorden".
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Smärre slitage, fläckar.