KAFFESERVIS, 39 delar, Schlottenhof, Bavaria, 1900-tal.
531267. KAFFESERVIS, 39 delar, Schlottenhof, Bavaria, 1900-tal.
12 st koppar, höjd 4,5 cm.
12 st fat, diameter 13,5 cm.
12 st assietter, diameter 18 cm.
1 st sockerskål med lock, höjd 11 cm.
1 st gräddsnipa, höjd 9 cm.
1 st kaffekanna med lock, höjd 21,5 cm.
Minimalt förgyllningssläpp på koppar, ej fullständigt genomgånget.
12 st koppar, höjd 4,5 cm.
12 st fat, diameter 13,5 cm.
1 st gräddsnipa, höjd 9 cm.