DAGMAR NORELL. 3 delar, etsning, vas keramik samt bok "Från ögonspegel till lera".

531157. DAGMAR NORELL. 3 delar, etsning, vas keramik samt bok "Från ögonspegel till lera".

Etsning, signerad, daterad samt numrerad 7/10, plåtstorlek ca 33 x 34 cm
Vas, keramik, monogramsignerad, höjd 21 cm.
Bok, Dagmar Norell Från ögonspegel till lera, Kalejdoskop förlag, 1987, med namnteckning Dagmar Norell och datering 23/1 1988.

Etsning ej examinerad ur ram. Vas med mindre glasyrnagg. Bok ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 227