RÖLAKAN, "Flickorna i fönstret", 151 x 250 cm, osignerad, troligtvis Edna Martin, Svensk hemslöjd, 1900-talets mitt.

531054. RÖLAKAN, "Flickorna i fönstret", 151 x 250 cm, osignerad, troligtvis Edna Martin, Svensk hemslöjd, 1900-talets mitt.

Mått 151 x 250 cm.
Denna Rölakan matta var ett andra pris på Lottalotteriet 1952 i trakten av Sundsvall.

Fläckar, fransar skadade samt smutsiga, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 151 x 250 cm.

Antal besök: 3 681