SIGNE SOHLMAN. efter, duk, linnedamast, "Drakmönstret", Almedahls väveri, 1900-tal.

531044. SIGNE SOHLMAN. efter, duk, linnedamast, "Drakmönstret", Almedahls väveri, 1900-tal.

Vit. "Drakmönstret", spegel med flätat rutmöster, bården med fornnordisk typ av drakslinga. Ca 260 x 128 cm.

Smärre bruksslitage. Monogrambroderi.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 906