LODREGULATOR, trä, urverket märkt Johan Lindqvist Jönköping, 1800-1900-tal.

530981. LODREGULATOR, trä, urverket märkt Johan Lindqvist Jönköping, 1800-1900-tal.

Höjd 116 cm
Bredd 34 cm.

Bruksslitage
Dörren repar på träet i nedankant
Urverket ej genomgånget
Pendel, vev och lod finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 116 cm
Bredd 34 cm.

Bruksslitage
Urverket ej genomgånget
Pendel, vev och lod finns.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 383