KERAMIKFÖREMÅL, 10 delar, Höganäs, Nymölle, Upsala Ekeby, Bobergs fajansfabrik, Rosenthal, 1900-tal.

53082. KERAMIKFÖREMÅL, 10 delar, Höganäs, Nymölle, Upsala Ekeby, Bobergs fajansfabrik, Rosenthal, 1900-tal.

Karaff, Höganäs.
Skål, grön glasyr, Gustavsberg, ej sign eller stämplad.
Figurin, Italien.
Hänkelvas, "Harlekin", Rörstrand.
Vas, Upsala Ekeby, blå blomdekor.
Figurin, fågel, John Andersson, Höganäs, sign.
Vas, Anna-Lisa Thomson, Ekeby.
Fiskvas, Bobergs fajansfabrik, sign Bo 4304 B.V
Skålfat, "Tea for two" och väggtavla, "Paradis" Björn Wiinblad, Nymölla.
Höjd ca 3-19 cm.

Bruksskick. Fiskvas med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaff, Höganäs.
Figurin, Italien.
Höjd ca 3-19 cm.

Antal besök: 1 689