KARAFFER, 2 st, slipat glas, 1900-talets första hälft.

530772. KARAFFER, 2 st, slipat glas, 1900-talets första hälft.

Karaff med ring i koppar höjd 27 cm.
Karaff med ring i troligen nysilver 18 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Propp med små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Propp med små nagg.

Antal besök: 225