KAKBURKAR m m, 8 st, Triett, Mazetti.

530736. KAKBURKAR m m, 8 st, Triett, Mazetti.

Kakburk 3 våningar "Triett" J-H Fabriken Sävsjö höjd 24 cm.
Kakburk med fönster Mazetti 22 x 22 cm, höjd 12 cm.
Emaljerad bunke diameter 28,5 cm.
Papperskorg höjd 27 cm samt 4 omärkta burkar.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Papperskorg med rost invändigt, Triett samt större burk med slitage, i övrigt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 951