MATGRUPP, 9 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Åfors, 1900-talets andra hälft.

530715. MATGRUPP, 9 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Åfors, 1900-talets andra hälft.

Bord och åtta stolar. Spjälad rygg och fast stoppad sits. Tre iläggsskivor a 55 cm, varav en med sarg. Stolarna märkta med brännstämpel. Bordets diameter 115. Höjd 75 cm.

Slitage. Repor och märken. Några fläckar. Klädsel med slitage och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 898